Yageo RT0603DRE07422RL
RT0603DRE07422RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603DRE07422RL
Brief Description
RES SMD 422 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603DRE07422RL.pdf
Availability of RT0603DRE07422RL
QUANTITY
RT0603DRE07422RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603DRE07422RL
Internal Part NumberEIS-RT0603DRE07422RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603DRE07422RL
Related LinksRT0603DR, RT0603DRE07422RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603DRE07422RL Details Description
Related parts for RT0603DRE07422RL
IC MOSFET DRIVER 6A NONINV 8SOIC datasheet.pdf
IC RESET CIRCUIT 4.70V SOT143-4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TIMER SS MINI DPDT SMD/DIN W/SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 125V datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 1.18 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
8P UN-MNL STECKGEH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 2.67 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf