Yageo RT0603FRE0713K7L
RT0603FRE0713K7L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603FRE0713K7L
Brief Description
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603FRE0713K7L.pdf
Availability of RT0603FRE0713K7L
QUANTITY
RT0603FRE0713K7L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603FRE0713K7L
Internal Part NumberEIS-RT0603FRE0713K7L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603FRE0713K7L
Related LinksRT0603FR, RT0603FRE0713K7L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603FRE0713K7L Details Description
Related parts for RT0603FRE0713K7L
IC REG LDO 1.8V 2A TO220-4 datasheet.pdf
CONN SPRING 6POS SNGL .217 PCB datasheet.pdf
SIDACTOR 4CHP 640V 250A MS013 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 20 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 75K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 4.32 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 802 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf