Yageo RT0603FRE07226KL
RT0603FRE07226KL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603FRE07226KL
Brief Description
RES SMD 226K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603FRE07226KL.pdf
Availability of RT0603FRE07226KL
QUANTITY
RT0603FRE07226KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603FRE07226KL
Internal Part NumberEIS-RT0603FRE07226KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603FRE07226KL
Related LinksRT0603FR, RT0603FRE07226KL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603FRE07226KL Details Description
Related parts for RT0603FRE07226KL
CAP FILM 0.15UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
IC 2CH XCVR LIU T1/E1 5V 44QFP datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 672FBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 20K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 76.7VC SMB datasheet.pdf
POT 2.0K OHM CERM 2W +/-100 PPM datasheet.pdf
XCEDE 4PRAR 6COL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 10W datasheet.pdf
.187" 4.7MM 3000/BX datasheet.pdf