Yageo RT0805BRD0732R4L
RT0805BRD0732R4L picture photo
Mfg. Part Number
RT0805BRD0732R4L
Brief Description
RES SMD 32.4 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RT0805BRD0732R4L.pdf
Availability of RT0805BRD0732R4L
QUANTITY
RT0805BRD0732R4L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0805BRD0732R4L
Internal Part NumberEIS-RT0805BRD0732R4L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0805BRD0732R4L
Related LinksRT0805BR, RT0805BRD0732R4L Datasheet, Yageo Distributor
RT0805BRD0732R4L Details Description
Related parts for RT0805BRD0732R4L
SHT METAL SCREW PAN PHILLIPS #8 datasheet.pdf
IC PRESCALER 2/4/8 1.1GHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.4W G 28TQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
4CCT PICOFLEX 200MM LONG datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/16"-6" BLACK datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSIA 0-50MV DIP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
220UF 100V 16X38 105C AXI datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf