Yageo RT0805BRE0715K4L
RT0805BRE0715K4L picture photo
Mfg. Part Number
RT0805BRE0715K4L
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RT0805BRE0715K4L.pdf
Availability of RT0805BRE0715K4L
QUANTITY
RT0805BRE0715K4L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0805BRE0715K4L
Internal Part NumberEIS-RT0805BRE0715K4L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0805BRE0715K4L
Related LinksRT0805BR, RT0805BRE0715K4L Datasheet, Yageo Distributor
RT0805BRE0715K4L Details Description
Related parts for RT0805BRE0715K4L
RES SMD 158 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SCR 0.8A 400V TO-92 datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
MOD ESS ISO 1 RJ45 ETH 1 MM LC datasheet.pdf