Yageo RT0805BRE0722R6L
RT0805BRE0722R6L picture photo
Mfg. Part Number
RT0805BRE0722R6L
Brief Description
RES SMD 22.6 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RT0805BRE0722R6L.pdf
Availability of RT0805BRE0722R6L
QUANTITY
RT0805BRE0722R6L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0805BRE0722R6L
Internal Part NumberEIS-RT0805BRE0722R6L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0805BRE0722R6L
Related LinksRT0805BR, RT0805BRE0722R6L Datasheet, Yageo Distributor
RT0805BRE0722R6L Details Description
Related parts for RT0805BRE0722R6L
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A SOT223 datasheet.pdf
IC PWR SW USB 1CH 0.5A SOT-25-5 datasheet.pdf
MIXED SOCKET HOUSING 42POS datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 189MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
MINIFIT VERT HDR ASSY TPA 2POS datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 9.45"L X 6.3"W datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 630VDC AXIAL CAN datasheet.pdf
POT 7.5K OHM 100W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 98POS DR LOW P datasheet.pdf
OSC XO 19.44MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf