Yageo RT0805CRD07113RL
RT0805CRD07113RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0805CRD07113RL
Brief Description
RES SMD 113 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RT0805CRD07113RL.pdf
Availability of RT0805CRD07113RL
QUANTITY
RT0805CRD07113RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0805CRD07113RL
Internal Part NumberEIS-RT0805CRD07113RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0805CRD07113RL
Related LinksRT0805CR, RT0805CRD07113RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0805CRD07113RL Details Description
Related parts for RT0805CRD07113RL
CAP ALUM 1800UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
25' 16/3 SJEOOW-A BLUE datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
RES 110K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 450V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf