Yageo RT0805CRD07430KL
RT0805CRD07430KL picture photo
Mfg. Part Number
RT0805CRD07430KL
Brief Description
RES SMD 430K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RT0805CRD07430KL.pdf
Availability of RT0805CRD07430KL
QUANTITY
RT0805CRD07430KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0805CRD07430KL
Internal Part NumberEIS-RT0805CRD07430KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0805CRD07430KL
Related LinksRT0805CR, RT0805CRD07430KL Datasheet, Yageo Distributor
RT0805CRD07430KL Details Description
Related parts for RT0805CRD07430KL
RES 481 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RJI CAB AWG26/7 CAT6 PCR IP20+ datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
350 TB SPR CLA 45D THR datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN CABLE datasheet.pdf
RES 130K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
LED COB CX1510 3000K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 75UF 75V AXIAL datasheet.pdf
RECPT,HSSDC2,FIBRE,ON TAPE datasheet.pdf
6800UF 63V 40X50MM 105C 5000H datasheet.pdf