Yageo RT0805CRE07332RL
RT0805CRE07332RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0805CRE07332RL
Brief Description
RES SMD 332 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RT0805CRE07332RL.pdf
Availability of RT0805CRE07332RL
QUANTITY
RT0805CRE07332RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0805CRE07332RL
Internal Part NumberEIS-RT0805CRE07332RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0805CRE07332RL
Related LinksRT0805CR, RT0805CRE07332RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0805CRE07332RL Details Description
Related parts for RT0805CRE07332RL
SCR NON-SENS 400V 6A TO-202 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOP datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 2CH TRANS 8SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET 24-18AWG M-N-L datasheet.pdf
IC SENSOR 1 CHAN QTOUCH SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .8MM TIN SIDE E datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 200MW SMINI2 datasheet.pdf
BASE PLATE * datasheet.pdf
WET DEBURR WHEEL 6X24X2" 6A FIN datasheet.pdf