Yageo RT0805DRD0713R7L
RT0805DRD0713R7L picture photo
Mfg. Part Number
RT0805DRD0713R7L
Brief Description
RES SMD 13.7 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RT0805DRD0713R7L.pdf
Availability of RT0805DRD0713R7L
QUANTITY
RT0805DRD0713R7L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0805DRD0713R7L
Internal Part NumberEIS-RT0805DRD0713R7L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0805DRD0713R7L
Related LinksRT0805DR, RT0805DRD0713R7L Datasheet, Yageo Distributor
RT0805DRD0713R7L Details Description
Related parts for RT0805DRD0713R7L
IC 24BIT LP STEREO DAC 20-VQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK 10A 300V 14-24AWG datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 0.200 T/H GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19VC datasheet.pdf
QUICKIE datasheet.pdf
CTV 3C 3#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf