Yageo RT0805DRE0713K3L
RT0805DRE0713K3L picture photo
Mfg. Part Number
RT0805DRE0713K3L
Brief Description
RES SMD 13.3K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RT0805DRE0713K3L.pdf
Availability of RT0805DRE0713K3L
QUANTITY
RT0805DRE0713K3L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0805DRE0713K3L
Internal Part NumberEIS-RT0805DRE0713K3L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0805DRE0713K3L
Related LinksRT0805DR, RT0805DRE0713K3L Datasheet, Yageo Distributor
RT0805DRE0713K3L Details Description
Related parts for RT0805DRE0713K3L
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 6DFN datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP (AA-326-14) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BROWN 100' datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
MAGSNAP 360 COIL CORD datasheet.pdf
RES 100 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf