Yageo RT0805DRE074K32L
RT0805DRE074K32L picture photo
Mfg. Part Number
RT0805DRE074K32L
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RT0805DRE074K32L.pdf
Availability of RT0805DRE074K32L
QUANTITY
RT0805DRE074K32L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0805DRE074K32L
Internal Part NumberEIS-RT0805DRE074K32L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0805DRE074K32L
Related LinksRT0805DR, RT0805DRE074K32L Datasheet, Yageo Distributor
RT0805DRE074K32L Details Description
Related parts for RT0805DRE074K32L
FUSE BRD MNT 100MA 125VAC RADIAL datasheet.pdf