Panasonic Industrial Automation Sales RT1-IA08-100V-S
RT1-IA08-100V-S picture photo
Mfg. Part Number
RT1-IA08-100V-S
Manufacturer
Product Category
I/O Relay Module Racks
Brief Description
8 INPUTS 100/120VAC INPUT
Datasheet Download
RT1-IA08-100V-S.pdf
Availability of RT1-IA08-100V-S
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RT1-IA08-100V-S Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1-IA08-100V-S
Internal Part NumberEIS-RT1-IA08-100V-S
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyI/O Relay Module Racks
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1-IA08-100V-S
Related LinksRT1-IA0, RT1-IA08-100V-S Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
RT1-IA08-100V-S Details Description
Related parts for RT1-IA08-100V-S
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC VOLT DETECT CMOS 4.7V 5TSOP datasheet.pdf
RELAY MINI SSR 2A 12VDC PCB datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT-6 datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 9 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC PWM DOUBLER MONITOR 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
2700UF 63V 30X25 datasheet.pdf