Yageo RT1206BRD07309KL
RT1206BRD07309KL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206BRD07309KL
Brief Description
RES SMD 309K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206BRD07309KL.pdf
Availability of RT1206BRD07309KL
QUANTITY
RT1206BRD07309KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206BRD07309KL
Internal Part NumberEIS-RT1206BRD07309KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206BRD07309KL
Related LinksRT1206BR, RT1206BRD07309KL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206BRD07309KL Details Description
Related parts for RT1206BRD07309KL
TRANSFORMER AUDIO 500CT/8 IMPED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 8-DIP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.5V SC-82AB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 6.28"L X 3.07"W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1MSPS 16CH 32QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 3.18MM datasheet.pdf