Yageo RT1206BRD0733K2L
RT1206BRD0733K2L picture photo
Mfg. Part Number
RT1206BRD0733K2L
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206BRD0733K2L.pdf
Availability of RT1206BRD0733K2L
QUANTITY
RT1206BRD0733K2L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206BRD0733K2L
Internal Part NumberEIS-RT1206BRD0733K2L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206BRD0733K2L
Related LinksRT1206BR, RT1206BRD0733K2L Datasheet, Yageo Distributor
RT1206BRD0733K2L Details Description
Related parts for RT1206BRD0733K2L
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 3W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
EMITTER IR 890NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
BOX HEADER, 0.050 24 POS datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf