Yageo RT1206BRD07392KL
RT1206BRD07392KL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206BRD07392KL
Brief Description
RES SMD 392K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206BRD07392KL.pdf
Availability of RT1206BRD07392KL
QUANTITY
RT1206BRD07392KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206BRD07392KL
Internal Part NumberEIS-RT1206BRD07392KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206BRD07392KL
Related LinksRT1206BR, RT1206BRD07392KL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206BRD07392KL Details Description
Related parts for RT1206BRD07392KL
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 28VOUT 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf