Yageo RT1206BRD07430KL
RT1206BRD07430KL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206BRD07430KL
Brief Description
RES SMD 430K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206BRD07430KL.pdf
Availability of RT1206BRD07430KL
QUANTITY
RT1206BRD07430KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206BRD07430KL
Internal Part NumberEIS-RT1206BRD07430KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206BRD07430KL
Related LinksRT1206BR, RT1206BRD07430KL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206BRD07430KL Details Description
Related parts for RT1206BRD07430KL
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 9.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS CABLE SKT datasheet.pdf