Yageo RT1206BRD07464RL
RT1206BRD07464RL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206BRD07464RL
Brief Description
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206BRD07464RL.pdf
Availability of RT1206BRD07464RL
QUANTITY
RT1206BRD07464RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206BRD07464RL
Internal Part NumberEIS-RT1206BRD07464RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206BRD07464RL
Related LinksRT1206BR, RT1206BRD07464RL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206BRD07464RL Details Description
Related parts for RT1206BRD07464RL
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC DAC QUAD CALBRTD 12BIT 24SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.5MM 11POS PCB datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 100TQFP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 390 OHM 5% 2000W datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 152 TYPE A 31POS datasheet.pdf
RES 21 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf