Yageo RT1206BRE07422RL
RT1206BRE07422RL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206BRE07422RL
Brief Description
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206BRE07422RL.pdf
Availability of RT1206BRE07422RL
QUANTITY
RT1206BRE07422RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206BRE07422RL
Internal Part NumberEIS-RT1206BRE07422RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206BRE07422RL
Related LinksRT1206BR, RT1206BRE07422RL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206BRE07422RL Details Description
Related parts for RT1206BRE07422RL
RES ARRAY 5 RES 4.7K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 250mA Backlight, Camera Flash 12-TDFN (3x3) datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 16A TO263AB datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.024MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 300MA 4V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47.5 OHM 1% 10W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TXRX GBIC CWDM APD 1530NM GREEN datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf