Yageo RT1206BRE0769R8L
RT1206BRE0769R8L picture photo
Mfg. Part Number
RT1206BRE0769R8L
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206BRE0769R8L.pdf
Availability of RT1206BRE0769R8L
QUANTITY
RT1206BRE0769R8L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206BRE0769R8L
Internal Part NumberEIS-RT1206BRE0769R8L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206BRE0769R8L
Related LinksRT1206BR, RT1206BRE0769R8L Datasheet, Yageo Distributor
RT1206BRE0769R8L Details Description
Related parts for RT1206BRE0769R8L
LED SS BIPO RED/GRN DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 65536X18 80LQFP datasheet.pdf
FILTER LINE 1MH 0.7A TYPE 11M datasheet.pdf
CABLE TEST BNC MALE MIN-HOOK 60" datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 9/16-18UNF .5-4.5V datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY INLET W/SWITCH 6A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET .35MM 100POS SMD datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A DL SYNC 14DFN datasheet.pdf