Yageo RT1206CRD07191KL
RT1206CRD07191KL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206CRD07191KL
Brief Description
RES SMD 191K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206CRD07191KL.pdf
Availability of RT1206CRD07191KL
QUANTITY
RT1206CRD07191KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206CRD07191KL
Internal Part NumberEIS-RT1206CRD07191KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206CRD07191KL
Related LinksRT1206CR, RT1206CRD07191KL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206CRD07191KL Details Description
Related parts for RT1206CRD07191KL
IC REG BOOST ADJ 1.3A 10MSOP datasheet.pdf
CONN ADAPT OSP PLUG TO SMA JACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A .100 18POS 30AU datasheet.pdf