Yageo RT1206CRD0732R4L
RT1206CRD0732R4L picture photo
Mfg. Part Number
RT1206CRD0732R4L
Brief Description
RES SMD 32.4 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206CRD0732R4L.pdf
Availability of RT1206CRD0732R4L
QUANTITY
RT1206CRD0732R4L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206CRD0732R4L
Internal Part NumberEIS-RT1206CRD0732R4L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206CRD0732R4L
Related LinksRT1206CR, RT1206CRD0732R4L Datasheet, Yageo Distributor
RT1206CRD0732R4L Details Description
Related parts for RT1206CRD0732R4L
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 22POS 2.5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN RING STRGHT 8 AWG #1/2 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ RRO 10VSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
DIE SOLIS 69082 500-600MCM datasheet.pdf
POWER STRIP 19" 15A 6OUT 15'CORD datasheet.pdf
MULTI-FINISHING WHEEL 12" 2S CRS datasheet.pdf