Yageo RT1206CRE07634RL
RT1206CRE07634RL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206CRE07634RL
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206CRE07634RL.pdf
Availability of RT1206CRE07634RL
QUANTITY
RT1206CRE07634RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206CRE07634RL
Internal Part NumberEIS-RT1206CRE07634RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206CRE07634RL
Related LinksRT1206CR, RT1206CRE07634RL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206CRE07634RL Details Description
Related parts for RT1206CRE07634RL
SWITCH BASIC SPDT .1A 25GF 30V datasheet.pdf
LED MATRIX 8X8 2.4" 565NM GRN CA datasheet.pdf
RELAY REED DPST 250MA 12V datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 1 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf