Yageo RT1206DRE0717K4L
RT1206DRE0717K4L picture photo
Mfg. Part Number
RT1206DRE0717K4L
Brief Description
RES SMD 17.4K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206DRE0717K4L.pdf
Availability of RT1206DRE0717K4L
QUANTITY
RT1206DRE0717K4L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206DRE0717K4L
Internal Part NumberEIS-RT1206DRE0717K4L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206DRE0717K4L
Related LinksRT1206DR, RT1206DRE0717K4L Datasheet, Yageo Distributor
RT1206DRE0717K4L Details Description
Related parts for RT1206DRE0717K4L
IC REG LDO 1.35V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 250V JB 2220 datasheet.pdf
SENSOR NON-CONTACT MULTITURN datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 89MA 6.2 OHM SMD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 200MA SOT563 datasheet.pdf
CBL HDMI LEMO CONN datasheet.pdf
RES 20 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A MPG06 datasheet.pdf