Yageo RT1206DRE0719K1L
RT1206DRE0719K1L picture photo
Mfg. Part Number
RT1206DRE0719K1L
Brief Description
RES SMD 19.1K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206DRE0719K1L.pdf
Availability of RT1206DRE0719K1L
QUANTITY
RT1206DRE0719K1L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206DRE0719K1L
Internal Part NumberEIS-RT1206DRE0719K1L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206DRE0719K1L
Related LinksRT1206DR, RT1206DRE0719K1L Datasheet, Yageo Distributor
RT1206DRE0719K1L Details Description
Related parts for RT1206DRE0719K1L
FIXED IND 27NH 300MA 450 MOHM datasheet.pdf
Crystal 1.8432MHz 30ppm Series 750 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CA 62.5 12F OFNP MPO datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
RES 225 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf