Yageo RT1206DRE07604KL
RT1206DRE07604KL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206DRE07604KL
Brief Description
RES SMD 604K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206DRE07604KL.pdf
Availability of RT1206DRE07604KL
QUANTITY
RT1206DRE07604KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206DRE07604KL
Internal Part NumberEIS-RT1206DRE07604KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206DRE07604KL
Related LinksRT1206DR, RT1206DRE07604KL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206DRE07604KL Details Description
Related parts for RT1206DRE07604KL
IC COMPARATR NANOPWR P-P SOT23-5 datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 125VDC 2AG datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Crystal 22.5792MHz 20ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
EJECTOR PCB 1.13" NYLON RED datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
DOCUMENTATION PACKAGE datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf