Yageo RT1206DRE07619KL
RT1206DRE07619KL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206DRE07619KL
Brief Description
RES SMD 619K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206DRE07619KL.pdf
Availability of RT1206DRE07619KL
QUANTITY
RT1206DRE07619KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206DRE07619KL
Internal Part NumberEIS-RT1206DRE07619KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206DRE07619KL
Related LinksRT1206DR, RT1206DRE07619KL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206DRE07619KL Details Description
Related parts for RT1206DRE07619KL
IC REG CTRLR PWM 40-QFN datasheet.pdf
RES 100 OHM 20W 1% TO220 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 5A TMINIP2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
IC KEY SCANNING LSI 20TSSOP datasheet.pdf
GROMMET 1.250" PVC BLACK datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR UCC28880 datasheet.pdf
REAR FEED COVER 198185020 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3 UF 20% 400VDC 2 AXI datasheet.pdf