Yageo RT1206DRE07931RL
RT1206DRE07931RL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206DRE07931RL
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206DRE07931RL.pdf
Availability of RT1206DRE07931RL
QUANTITY
RT1206DRE07931RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206DRE07931RL
Internal Part NumberEIS-RT1206DRE07931RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206DRE07931RL
Related LinksRT1206DR, RT1206DRE07931RL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206DRE07931RL Details Description
Related parts for RT1206DRE07931RL
LED SS YELLOW DIFFUSED PCB 5MM datasheet.pdf
IC 4-20MA I-TRANSMITTER 14-DIP datasheet.pdf
READYKIT 2.8/5.0 ADP2504 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
SL 5.08/12/180 3.2SN OR datasheet.pdf
IC ETH CTRLR SNGL-CHIP 28QFN datasheet.pdf
CONTROL LOG 8 IN 4 OUT 100-240V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
MICRO 51C S 6" WHT NI datasheet.pdf
MEMORY CARD SD 32GB CLASS 10 MLC datasheet.pdf
CONN RCP 0.4MM SHLD 30POS DL SMD datasheet.pdf