Yageo RT1206DRE079K31L
RT1206DRE079K31L picture photo
Mfg. Part Number
RT1206DRE079K31L
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206DRE079K31L.pdf
Availability of RT1206DRE079K31L
QUANTITY
RT1206DRE079K31L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206DRE079K31L
Internal Part NumberEIS-RT1206DRE079K31L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206DRE079K31L
Related LinksRT1206DR, RT1206DRE079K31L Datasheet, Yageo Distributor
RT1206DRE079K31L Details Description
Related parts for RT1206DRE079K31L
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SOIC datasheet.pdf
IC 22-KSPS DSP CODEC 48-QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
BOOT WATERPROOF - B TOGGLE GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
RACK FRAME datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 480MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 18V 3A datasheet.pdf
LED XLAMP 3500K WHITE 36V SMD datasheet.pdf