Yageo RT1206FRE07133RL
RT1206FRE07133RL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206FRE07133RL
Brief Description
RES SMD 133 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206FRE07133RL.pdf
Availability of RT1206FRE07133RL
QUANTITY
RT1206FRE07133RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206FRE07133RL
Internal Part NumberEIS-RT1206FRE07133RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206FRE07133RL
Related LinksRT1206FR, RT1206FRE07133RL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206FRE07133RL Details Description
Related parts for RT1206FRE07133RL
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 3POS 3.5MM GREEN datasheet.pdf
MODULE PIP .9-3.6V 3A SMD datasheet.pdf
LED MATRIX 5X7 1.2" 590NM YW datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 4POS SNGL SMD datasheet.pdf
CABLE 12COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONN SC PLUG HOUSING STRAIN RELI datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.00024 OHM 0.5% datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf