Yageo RT1206FRE07330RL
RT1206FRE07330RL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206FRE07330RL
Brief Description
RES SMD 330 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206FRE07330RL.pdf
Availability of RT1206FRE07330RL
QUANTITY
RT1206FRE07330RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206FRE07330RL
Internal Part NumberEIS-RT1206FRE07330RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206FRE07330RL
Related LinksRT1206FR, RT1206FRE07330RL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206FRE07330RL Details Description
Related parts for RT1206FRE07330RL
CONN HEADER 80 POS STR .050 SMT datasheet.pdf
SIDAC SLIC UNI 58V 400A DO-214AA datasheet.pdf
CAP CER 1.2UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 40A TSDSON-8 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 0.50MM 22POS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 2A SCH6 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 240MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf