Yageo RT1206FRE07910KL
RT1206FRE07910KL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206FRE07910KL
Brief Description
RES SMD 910K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206FRE07910KL.pdf
Availability of RT1206FRE07910KL
QUANTITY
RT1206FRE07910KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206FRE07910KL
Internal Part NumberEIS-RT1206FRE07910KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206FRE07910KL
Related LinksRT1206FR, RT1206FRE07910KL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206FRE07910KL Details Description
Related parts for RT1206FRE07910KL
IC BRIDGE 3PH 1400V 130A MTK datasheet.pdf
RACEWAY 1CHAN SMALL AD IVR8' datasheet.pdf
IC COMPARATOR 60NS LOW PWR 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 560PF 1.5KV NP0 1825 datasheet.pdf
HEADER 54POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
RES 10.0K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 64GBIT 52VLGA datasheet.pdf
RES 0.3 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 287.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf