CTS Electronic Components RT2402B6TR13
RT2402B6TR13 picture photo
Mfg. Part Number
RT2402B6TR13
Brief Description
RES NTWRK 18 RES 50 OHM 27LBGA
Datasheet Download
RT2402B6TR13.pdf
Availability of RT2402B6TR13
QUANTITY
RT2402B6TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of RT2402B6TR13
Internal Part NumberEIS-RT2402B6TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Circuit TypeDual Terminator
Resistance (Ohms)50
Tolerance±1%
Number of Resistors18
Number of Pins27
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsDDR SDRAM
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case27-LBGA
Supplier Device Package27-BGA (9x3)
Size / Dimension0.450" L x 0.150" W (11.43mm x 3.81mm)
Height0.058" (1.47mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT2402B6TR13
Related LinksRT2402, RT2402B6TR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
RT2402B6TR13 Details Description
Related parts for RT2402B6TR13
CAP TANT 3.3UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 6POS A/PIN STR PCB datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 190PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC DSP 100LQFP datasheet.pdf
IC MAGNETIC AMP CONTR 16-DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 10A DO214AB datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 180 NF 10% 2500VDC RAD datasheet.pdf