TDK-Lambda Americas, Inc. RTAN-5010
RTAN-5010 picture photo
Mfg. Part Number
RTAN-5010
Manufacturer
Product Category
Power Line Filter Modules
Brief Description
EMI FILTER 500VAC 10A SCREW TERM
Datasheet Download
RTAN-5010.pdf
Availability of RTAN-5010
QUANTITY
RTAN-5010 Order Process
Ship out your order
Specifications of RTAN-5010
Internal Part NumberEIS-RTAN-5010
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesRTAN
Filter TypeThree Phase (Delta)
ConfigurationSingle Stage
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC500V
Current10A
Frequency - Operating-
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleTerminal Block
ApplicationsGeneral Purpose
ApprovalsEN, UL
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RTAN-5010
Related LinksRTAN, RTAN-5010 Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
RTAN-5010 Details Description
Related parts for RTAN-5010
CONN HEADER .100 SINGL STR 30POS datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.6A TO92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET DDR3 204POS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 1.25W DO214AC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A SYNC datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 75PF 50V 5% NP0 0402 datasheet.pdf