Rohm Semiconductor RTR011P02TL
RTR011P02TL picture photo
Mfg. Part Number
RTR011P02TL
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET P-CH 20V 1.1A TSMT3
Datasheet Download
RTR011P02TL.pdf
Availability of RTR011P02TL
QUANTITY
RTR011P02TL Order Process
Ship out your order
Specifications of RTR011P02TL
Internal Part NumberEIS-RTR011P02TL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMOSFETs
Featured ProductECOMOS™ Series MOSFETs
PCN Design/SpecificationTSMT Package Updates 24/Dec/2014
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET P-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C1.1A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs-
Vgs(th) (Max) @ Id-
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max1W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageTSMT3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RTR011P02TL
Related LinksRTR01, RTR011P02TL Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
RTR011P02TL Details Description
Related parts for RTR011P02TL
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 42SDIP datasheet.pdf
IC ACCELERATOR I2C 2CH 10MSOP datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 10NS 44SOJ datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 2.00M OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
REAR COVER datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 24QFN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 30W datasheet.pdf