TE Connectivity Raychem Circuit Protection RUSBF135-2
RUSBF135-2 picture photo
Mfg. Part Number
RUSBF135-2
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
FUSE USB RESETTABLE 1.35A HOLD
Datasheet Download
RUSBF135-2.pdf
Availability of RUSBF135-2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RUSBF135-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of RUSBF135-2
Internal Part NumberEIS-RUSBF135-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Products
Video FileTE Connectivity PolySwitch Devices -- Another Geek Moment
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesPolySwitch®
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max16V
Current - Max40A
Current - Hold (Ih) (Max)1.35A
Current - Trip (It)2.7A
R Min/Max0.040 ~ 0.060 Ohm
Time to Trip4.5s
Package / CaseRadial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RUSBF135-2
Related LinksRUSBF, RUSBF135-2 Datasheet, TE Connectivity Raychem Circuit Protection Distributor
RUSBF135-2 Details Description
Related parts for RUSBF135-2
IC 2400BPS MODEM CTRL 44-VQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 3.16 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR 2.5MM NC datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 110 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 520MA 1.15 OHM datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
4,7UF 35V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf