Ohmite RW0S6BB36R0FET
RW0S6BB36R0FET picture photo
Mfg. Part Number
RW0S6BB36R0FET
Brief Description
RES SMD 36 OHM 1% 0.6W 2010
Datasheet Download
RW0S6BB36R0FET.pdf
Availability of RW0S6BB36R0FET
QUANTITY
RW0S6BB36R0FET Order Process
Ship out your order
Specifications of RW0S6BB36R0FET
Internal Part NumberEIS-RW0S6BB36R0FET
Standard Package2,500
SeriesRW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionWirewound
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.202" L x 0.100" W (5.14mm x 2.54mm)
Height0.140" (3.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RW0S6BB36R0FET
Related LinksRW0S6BB, RW0S6BB36R0FET Datasheet, Ohmite Distributor
RW0S6BB36R0FET Details Description
Related parts for RW0S6BB36R0FET
CONN RCPT LOPRO DL 94POS 1MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
POWER ENTRY MOD W/ FLTR 4A M80 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
D4SL-2LDG-DN datasheet.pdf
ABSOLUTE ENCODER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK CTLR 1PH 28QFN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4.5V 10UA datasheet.pdf