Rohm Semiconductor RW1E015RPT2R
RW1E015RPT2R picture photo
Mfg. Part Number
RW1E015RPT2R
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET P-CH 30V 1.5A WEMT6
Datasheet Download
RW1E015RPT2R.pdf
Availability of RW1E015RPT2R
QUANTITY
RW1E015RPT2R Order Process
Ship out your order
Specifications of RW1E015RPT2R
Internal Part NumberEIS-RW1E015RPT2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingCut Tape (CT)
FET TypeMOSFET P-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C1.5A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs160 mOhm @ 1.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs6.5nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds230pF @ 10V
Power - Max400mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-563, SOT-666
Supplier Device Package6-WEMT
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RW1E015RPT2R
Related LinksRW1E01, RW1E015RPT2R Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
RW1E015RPT2R Details Description
Related parts for RW1E015RPT2R
CONN EDGE DUAL .156 DIP 56POS datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 20-HTSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V Z5U 1812 datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 780FBGA datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
750 TB PCB CONNECTOR datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 100V NP0 1812 datasheet.pdf