Rohm Semiconductor RW1E015RPT2R
RW1E015RPT2R picture photo
Mfg. Part Number
RW1E015RPT2R
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET P-CH 30V 1.5A WEMT6
Datasheet Download
RW1E015RPT2R.pdf
Availability of RW1E015RPT2R
QUANTITY
RW1E015RPT2R Order Process
Ship out your order
Specifications of RW1E015RPT2R
Internal Part NumberEIS-RW1E015RPT2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingCut Tape (CT)
FET TypeMOSFET P-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C1.5A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs160 mOhm @ 1.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs6.5nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds230pF @ 10V
Power - Max400mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-563, SOT-666
Supplier Device Package6-WEMT
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RW1E015RPT2R
Related LinksRW1E01, RW1E015RPT2R Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
RW1E015RPT2R Details Description
Related parts for RW1E015RPT2R
IC 8051 MCU 128K FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC RS232 3V-5.5V DRVR 28-SSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 7.5A ITO220AC datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 3POS VERT .200 datasheet.pdf
IC POT DGTL 50K SERIAL 8TDFN datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 2R 8.25KV HOOKE datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 1CH 3-XQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
MOD IR RCVR 56KHZ TOP VIEW datasheet.pdf