Vishay Sfernice RWM06221502JA15E1
RWM06221502JA15E1 picture photo
Mfg. Part Number
RWM06221502JA15E1
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES WIREWOUND 15K OHM 7W
Datasheet Download
RWM06221502JA15E1.pdf
Availability of RWM06221502JA15E1
QUANTITY
RWM06221502JA15E1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWM06221502JA15E1
Internal Part NumberEIS-RWM06221502JA15E1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRWM
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±75ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.709" L (6.50mm x 18.00mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWM06221502JA15E1
Related LinksRWM06221, RWM06221502JA15E1 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
RWM06221502JA15E1 Details Description
Related parts for RWM06221502JA15E1
CONN TERMINAL STRIPPER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 1.58V SC70-4 datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
35MM HS ASSY ULTEM CL datasheet.pdf
CONN HDR 2MM TIN 11POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf