Vishay Sfernice RWM06221R80JA15E1
RWM06221R80JA15E1 picture photo
Mfg. Part Number
RWM06221R80JA15E1
Brief Description
RES WIREWOUND 1.8 OHM 7W
Datasheet Download
RWM06221R80JA15E1.pdf
Availability of RWM06221R80JA15E1
QUANTITY
RWM06221R80JA15E1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWM06221R80JA15E1
Internal Part NumberEIS-RWM06221R80JA15E1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.8
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±75ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.709" L (6.50mm x 18.00mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWM06221R80JA15E1
Related LinksRWM06221, RWM06221R80JA15E1 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
RWM06221R80JA15E1 Details Description
Related parts for RWM06221R80JA15E1
IC ECONOSCILLATOR DUAL 8USOP datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PIVOT DUAL ENT 2PR HOT/GRND datasheet.pdf
IC USB HOST CTRL HP 128-LQFP datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 17-34.2V datasheet.pdf
IC BATT GAS GAUGE LIION 12SON datasheet.pdf
RES 825K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERM 15A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf