Vishay Sfernice RWM06223301JA15E1
RWM06223301JA15E1 picture photo
Mfg. Part Number
RWM06223301JA15E1
Brief Description
RES WIREWOUND 3.3K OHM 7W
Datasheet Download
RWM06223301JA15E1.pdf
Availability of RWM06223301JA15E1
QUANTITY
RWM06223301JA15E1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWM06223301JA15E1
Internal Part NumberEIS-RWM06223301JA15E1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±75ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.709" L (6.50mm x 18.00mm)