Vishay Sfernice RWM06223900JA15E1
RWM06223900JA15E1 picture photo
Mfg. Part Number
RWM06223900JA15E1
Brief Description
RES WIREWOUND 390 OHM 7W
Datasheet Download
RWM06223900JA15E1.pdf
Availability of RWM06223900JA15E1
QUANTITY
RWM06223900JA15E1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWM06223900JA15E1
Internal Part NumberEIS-RWM06223900JA15E1
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±75ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.709" L (6.50mm x 18.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWM06223900JA15E1
Related LinksRWM06223, RWM06223900JA15E1 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
RWM06223900JA15E1 Details Description
Related parts for RWM06223900JA15E1
DIODE MODULE 1.4KV 250A MAGNAPAK datasheet.pdf
SENSOR GEARTOOTH SPEED PLASTIC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.12A 205.3 MOHM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 57POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf