Vishay Sfernice RWM062247R0JA15E1
RWM062247R0JA15E1 picture photo
Mfg. Part Number
RWM062247R0JA15E1
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES WIREWOUND 47 OHM 7W
Datasheet Download
RWM062247R0JA15E1.pdf
Availability of RWM062247R0JA15E1
QUANTITY
RWM062247R0JA15E1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWM062247R0JA15E1
Internal Part NumberEIS-RWM062247R0JA15E1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRWM
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±75ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.709" L (6.50mm x 18.00mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWM062247R0JA15E1
Related LinksRWM06224, RWM062247R0JA15E1 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
RWM062247R0JA15E1 Details Description
Related parts for RWM062247R0JA15E1
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 0804 datasheet.pdf
OSC TCXO 12.288MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR/EMITTER SMD datasheet.pdf
LED BLUE 4PLCC SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 83.37VC AXIAL datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG NATURAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
OSC XO 29.4912MHZ TTL SMD datasheet.pdf