Vishay Sfernice RWM06225601JA15E1
RWM06225601JA15E1 picture photo
Mfg. Part Number
RWM06225601JA15E1
Brief Description
RES WIREWOUND 5.6K OHM 7W
Datasheet Download
RWM06225601JA15E1.pdf
Availability of RWM06225601JA15E1
QUANTITY
RWM06225601JA15E1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWM06225601JA15E1
Internal Part NumberEIS-RWM06225601JA15E1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
SeriesRWM
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±75ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.709" L (6.50mm x 18.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWM06225601JA15E1
Related LinksRWM06225, RWM06225601JA15E1 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
RWM06225601JA15E1 Details Description
Related parts for RWM06225601JA15E1
CRIMP TOOL 22-24 32-36 AWG CGRID datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
RES FLAMEPROOF 3W 82 OHM 5% datasheet.pdf
IC CCD SIGNAL PROC 10BIT 48-LQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 2M datasheet.pdf
IC LIU T1/E1/J1 256CSBGA datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf