Vishay/Dale RWR74S2320FSRSL
RWR74S2320FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR74S2320FSRSL
Brief Description
RES 232 OHM 5W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR74S2320FSRSL.pdf
Availability of RWR74S2320FSRSL
QUANTITY
RWR74S2320FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR74S2320FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR74S2320FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR74S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR74S2320FSRSL
Related LinksRWR74S2, RWR74S2320FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR74S2320FSRSL Details Description
Related parts for RWR74S2320FSRSL
SURGE SUPP THYRISTOR 135V TO-92 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FPGA 148 I/O 208QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
OSC XO 155.52MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
PLUGRJ45 BAYONET STYL DOUBLE END datasheet.pdf
HDM EMPR070F140FK datasheet.pdf
CAP FILM 470PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf