Vishay/Dale RWR74S3320BRBSL
RWR74S3320BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR74S3320BRBSL
Brief Description
RES 332 OHM 5W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR74S3320BRBSL.pdf
Availability of RWR74S3320BRBSL
QUANTITY
RWR74S3320BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR74S3320BRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR74S3320BRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR74S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR74S3320BRBSL
Related LinksRWR74S3, RWR74S3320BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR74S3320BRBSL Details Description
Related parts for RWR74S3320BRBSL
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 1825 datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 5A 58VDC BLADE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 7.59K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
EMI FILTER 115/250VAC 6A datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 6A 125V datasheet.pdf