Vishay/Dale RWR78N1332BSRSL
RWR78N1332BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78N1332BSRSL
Brief Description
RES 13.3K OHM 10W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78N1332BSRSL.pdf
Availability of RWR78N1332BSRSL
QUANTITY
RWR78N1332BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78N1332BSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR78N1332BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78N1332BSRSL
Related LinksRWR78N1, RWR78N1332BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78N1332BSRSL Details Description
Related parts for RWR78N1332BSRSL
IC REG LDO 1.5V 3A DDPAK datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 64-TAP 2.5K 24TSSOP datasheet.pdf
TRANS PROG UNIJUNCT 40V TO92 datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS VERT HPI T/H datasheet.pdf
RES 160 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 283MA 590 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123 datasheet.pdf