Vishay/Dale RWR78N13R7FRB12
RWR78N13R7FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR78N13R7FRB12
Brief Description
RES 13.7 OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78N13R7FRB12.pdf
Availability of RWR78N13R7FRB12
QUANTITY
RWR78N13R7FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78N13R7FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR78N13R7FRB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.7
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78N13R7FRB12
Related LinksRWR78N1, RWR78N13R7FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78N13R7FRB12 Details Description
Related parts for RWR78N13R7FRB12
IC REG LDO 5V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
MODULE SDRAM DDR2 1GB 200SODIMM datasheet.pdf
IC AM RADIO RCVR 20-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90KHZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMA datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 1.2V 10A datasheet.pdf
DISPLAY 630NM RED 1DIG 0.39 TH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 3.0, Super Speed 9 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf