Vishay/Dale RWR78N2000FSBSL
RWR78N2000FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78N2000FSBSL
Brief Description
RES 200 OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78N2000FSBSL.pdf
Availability of RWR78N2000FSBSL
QUANTITY
RWR78N2000FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78N2000FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR78N2000FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78N2000FSBSL
Related LinksRWR78N2, RWR78N2000FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78N2000FSBSL Details Description
Related parts for RWR78N2000FSBSL
FILTER CABLE/CLAMP 100 OHM 13MM datasheet.pdf
CONN SPADE 18-22 AWG #10 SEAL datasheet.pdf
SCR SMT NON-ISOLATE 1KV 12A DPAK datasheet.pdf
IC XDSL DUAL LINE DVR AMP 24VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 1.05KVDC RAD datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
TERMINAL MARKER ESO 8/20 WS datasheet.pdf
SGE88-2-3440-10000C datasheet.pdf
FUSE 500A 1000V 3GKN/75 AR UR datasheet.pdf